Jak nie bać się dentysty

Jeśli boisz się iść do dentysty, nie jesteś sam. Strach przed dentystą jest bardzo powszechny. Jeśli robi Ci się gorąco i pocisz się na samą myśl o zarezerwowaniu wizyty u dentysty, w dalszej części artykułu znajdują się wskazówki i techniki, które pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem. Fobia stomatologiczna to coś, co w naszej klinice Awodent traktujemy bardzo poważnie. Wiemy, że niektórzy pacjenci, którzy cierpią z tego powodu, robią wszystko, aby uniknąć pójścia do dentysty i pojawiają się u nas na fotelu zmuszeni do tego przez skrajny ból lub obrzęk.

Dlaczego czasami powstaje lęk związany w wizytą u dentysty? 

Większość ludzi w pewnym stopniu odczuwa lęk przed dentystami, zwłaszcza jeśli mają do czynienia z zabiegami, które są dla nich nowe. Często jest to strach przed nieznanym. Strach przed dentystą jest zwykle konkretny. Jeśli ktoś się go boi, zazwyczaj potrafi powiedzieć, czego dokładnie się boi. Strach przed wizytą zazwyczaj zaczyna się w dzieciństwie lub jest przekazywany przez rodziców. 

Jeśli jednak ktoś cierpi na fobię stomatologiczną, to strach, który odczuwa jest irracjonalny oraz tak intensywny, że unika dentysty, aż do bardzo poważnego stadium bólowego. Ludzie z fobią stomatologiczną mają świadomość, że strach jest całkowicie irracjonalny, ale nie są w stanie nic z tym zrobić. 

Jak radzić sobie z lękiem przed wizytą? 

1. Nie spiesz się, nie ma pośpiechu

W czasie wizyty nigdy się nie spieszymy, dajemy wystarczająco dużo czasu, aby Cię wysłuchać. W każdej chwili podczas wizyty możemy zrobić przerwę, wystarczy, że zgłosisz to dentyście. 

2. Zastosuj niektóre z tych technik relaksacyjnych podczas wizyty

Kiedy ludzie są zdenerwowani, mają tendencję do wstrzymywania oddechu, co obniża poziom tlenu i dodatkowo zwiększa uczucie paniki. Podobnie jak w przypadku niektórych technik medytacyjnych, skupienie się na powolnym, regularnym oddychaniu pomaga obniżyć poziom stresu. 

3. Podziel się z nami swoimi obawami

Jeśli jesteś spięty lub zaniepokojony, pamiętaj, aby powiedzieć o tym dentyście, co pozwoli mu dostosować leczenie do Twoich potrzeb. Jesteśmy tu po to, aby Cię wysłuchać i zapewnić Ci najlepszą opiekę dostosowaną do Twoich potrzeb.

4. Umów się na następną wizytę przed opuszczeniem naszej kliniki Awodent

Istnieje większe prawdopodobieństwo, że przyjdziesz na kolejną wizytę, jeśli nie będziesz musiał się później kontaktować z gabinetem, aby ją zaplanować. 

Radzenie sobie z lękiem przed wizytą u dentysty wymaga połączenia powyższych sposobów. Nasza klinika leczy tysiące pacjentów, którzy początkowo bali się wizyt. Dajemy naszym pacjentom poczucie bezpieczeństwa i wsparcie, które pozwala przezwyciężyć wszelkie lęki i dzięki regularnym wizytom zachować zdrowe zęby. 

Zadzwoń do nas pod numer 22 666 18 33 aby zarezerwować wizytę.  

Chcemy, żeby każda wizyta w naszej klinice Awodent była dla Ciebie jak najbardziej komfortowa!