Piękny uśmiech dzięki licówkom

Twój uśmiech jest często pierwszą rzeczą, która jest zauważana przez innych. Posiadanie pięknych zębów może sprawić, że uśmiech będzie pokazywał światu Twoje szczęście, zdrowie oraz dobre samopoczucie. Jeśli jesteś niezadowolony z wyglądu swoich zębów i ukrywasz swój uśmiech podczas różnych wydarzeń życiowych, może to mieć realny wpływ na poczucie Twojej własnej wartości i pewności siebie. Na szczęście, kosmetyczne opcje stomatologiczne są łatwo dostępne w naszej klinice Awodent. Nasz zespół chętnie pomoże Ci cieszyć się pięknym uśmiechem z pomocą licówek porcelanowych. 

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki są cienkimi kawałkami porcelany, które są przygotowywane na indywidualne zamówienie. Porcelana jest to mocny, trwały materiał, który ma wiele podobnych cech fizycznych jak naturalne szkliwo zębów. Gdy licówki zostaną przymocowane do przedniej części zębów, bez konieczności ich piłowania oraz bez uszczerbku na ich zdrowiu, zauważysz natychmiastową poprawę swojego uśmiechu. Przy odpowiedniej pielęgnacji, w tym dobrej higienie jamy ustnej, licówki porcelanowe mogą przetrwać przez wiele lat.

Oto niektóre z problemów, które można poprawić za pomocą licówek porcelanowych:

  • niekształtne zęby
  • pęknięte lub wyszczerbione zęby
  • zęby o nierównej długości
  • szczeliny między zębami
  • zęby z trwałymi przebarwieniami

Proces zakładania licówek porcelanowych

Pierwszym krokiem jest pobranie wycisku zębów i opracowanie specyfikacji wysyłanej do pracowni w celu wykonania licówek na zamówienie. Na tym etapie będziemy pracować z Tobą, aby określić odpowiedni odcień porcelany dla Twojego uśmiechu, tak aby wyglądał pięknie, a jednocześnie naturalnie. Gdy licówki będą gotowe, ponownie spotykamy się w gabinecie, aby dokonać przymiarki używając tymczasowego kleju. Sprawdzamy wtedy czy licówki mają odpowiedni kształt i rozmiar. Na tym etapie mogą być dokonane ewentualne korekty. Po uzyskaniu zadowalającego efektu końcowego, licówki zostaną na stałe przymocowane do zębów.

Korzyści płynące z zastosowania licówek porcelanowych

Korzyści płynące z zastosowania licówek porcelanowych w naszej klinice Awodent to zupełnie nowy uśmiech, który dodaje pewności siebie. Kiedy masz piękny uśmiech, to przekłada się to na ogromny wzrost poczucia własnej wartości. Piękny uśmiech i samoakceptacja wpływa na poprawę jakości życia społecznego oraz możliwości zawodowe. Jeśli krępujesz się uśmiechać z powodu swoich zębów, możesz wysyłać innym sygnał, że nie jesteś skłonny do rozmowy lub jesteś nieszczęśliwy. Kiedy się uśmiechasz pozwalasz innym wiedzieć, że jesteś przyjazny i chętny do kontaktu.