Implantologia

Implantologia jest zdecydowaną specjalnością Kliniki Stomatologicznej Awodent.

Implantologia – co to jest?

Implantologia jest zdecydowaną specjalnością Kliniki Stomatologicznej Awodent. Już brak jednego zęba powoduje negatywne zmiany dla zgryzu a także odbiera pewność siebie oraz piękny uśmiech. Wypełnienie pustych przestrzeni w uzębieniu jest bardzo ważne dla zapewnienia zdrowia sąsiednim zębom, które dzięki implantom nie będą chwiały się i przesuwały. Uzupełnienie braków w uzębieniu za pomocą implantów zdecydowanie zwiększa pewność siebie, przywraca swobodę mówienia i jedzenia oraz znacznie poprawia jakość życia. W klinice Awodent realizowane są zarówno pojedyncze uzupełnienia zębów jak i bardziej skomplikowane zabiegi wymagające regeneracji kości.

Wskazania do implantologii

Bolesność

• Zabieg wszczepienia implantów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest zupełnie bezbolesny.

• Po zabiegu możliwy dyskomfort, mogą pojawić się dolegliwości bólowe (zalecane zimne okłady oraz leki przeciwbólowe zgodnie ze wskazaniem lekarza).

Czas trwania

• Zabieg wszczepienia 1 implantu trwa ok. 20 -30 min.

• Całkowity czas zabiegu uzależniony jest od ilości wszczepianych implantów oraz ewentualnych dodatkowych działań np. regeneracji kości.

Powtarzalność

• Prawidłowo wszczepione implanty to uzupełnienie braków uzębienia na całe życie. Nie trzeba ich wymieniać.

Rekonwalescencja

• Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, dźwigania oraz schylania się

Efekty

"Warto uświadomić sobie, że brak nawet jednego zęba stanowi poważny problem zarówno natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Implanty zębowe to najnowocześniejsza i najdoskonalsza metoda uzupełniania uzębienia. Implanty są trwałe, zapewniają doskonałe efekty funkcjonalne oraz estetyczne. Jest dla mnie zawsze ogromną satysfakcją kiedy moim pacjentom wraz z odzyskanym dzięki implantom uzębieniem wraca piękny uśmiech oraz pewność siebie.”

Dr Wojciech Radwański, właściciel kliniki

Metody

  • Klinika Awodent korzysta z najnowszych technologii oraz materiałów certyfikowanych światowych liderów implantologii: Straumann, MegaGen oraz Dentsply Implants.
  • Straumann – założona w 1954 r. w Szwajcarii firma Institut Strumann AG jest obecnie uznawana za światowego lidera w dziedzinie implantologii stomatologicznej oraz regeneracji tkanek przyzębia. Przytaczane przez producenta wyniki badań klinicznych wykazują, że oferowane implanty mają najwyższy odsetek przetrwania (98,8%) spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych. Produkty koncernu zatrudniającego 2300 pracowników powstają w fabrykach w Szwajacarii, Szwecji oraz USA i oferowane są w 60 krajach. Straumann Dental Implant System w ciągu 40 lat opisany został w ponad 3000 publikacji medycznych, co czyni go najlepiej przebadanym i udokumentowanym sytemem na świecie.
  • MegaGen – implanty stomatologiczne firmy MegaGen należą do najnowocześniejszych na świecie, są stosowane w ponad 100 krajach. Ich precyzyjna konstrukcja stanowi gwarancję bezpieczeństwa i satysfakcji zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Główne atuty produktów firmy Megagen to perfekcyjne wykonanie, najwyższa jakość użytych materiałów oraz inteligentne, klinicznie zweryfikowane rozwiązania dotyczące zarówno budowy implantu, jak również możliwości wykonania estetycznych prac protetycznych. Wszystkie elementy wchodzące w skład systemu implantologicznego podlegają ścisłej, wielostopniowej kontroli. Implanty MegaGen pozwalają na skrócenie czasu leczenia poprzez mniejszą inwazyjność. Posiadają również dożywotnią gwarancję.
  • Dentsply Implants – belgijska firma Dentsply Implants jest światowym liderem w produkcji implantów. Implanty marki Dentsply Implants to rewolucyjny pod względem budowy i efektów klinicznych dla pacjenta system implantologiczny. 

Zadzwoń i umów się na wizytę!

Zalecenia przed

  • Ustalenie za pomocą metod współczesnej diagnostyki potencjalnych zdolności gojenia tkanki kostnej.
  • W przypadku wątpliwości dotyczących ogólnego stanu zdrowia pacjenta lekarz stomatolog zleca wykonanie badań laboratoryjnych.

Zalecenia po

  • Bezpośrednio po zabiegu wskazane jest stosowanie zimnego okładu na twarz.
  • W przypadku pojawienia się bólu należy stosować leki przeciwbólowe stosując się do zaleceń lekarza stomatologa.
  • Jeść lub pić można dopiero po odzyskaniu pełnego czucia w znieczulonej okolicy.
  • W pierwszych dniach po zabiegu należy unikać gorących pokarmów i płynów.
  • Przez pierwsze kilka dni po zabiegu najlepiej ograniczyć mówienie.
  • Pierwsze 2 tygodnie po zabiegu należy unikać wysiłku, nie schylać się, nie dźwigać, nie uprawiać sportu.
  • Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy po każdym posiłku przepłukać usta letnią wodą.

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące implantologii

Implant dentystyczny składa się z 3 elementów: tytanowej śruby umieszczonej wewnątrz kości, tytanowego lub ceramicznego łącznika oraz korony protetycznej. Tytan jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym, który nie wywołuje reakcji alergicznych, jest akceptowany przez organizm ludzki, co oznacza, że nie ma obawy przed jego odrzuceniem.

Po wykonaniu znieczulenia miejscowego lekarz nacina dziąsło, delikatnie je rozsuwa i nawierca otwór do którego zostanie wprowadzony implant. Po wprowadzeniu implantu, na dziąśle zakładane są szwy. Zabieg jest przeprowadzany z użyciem specjalnego mikroskopu, dzięki czemu lekarz może w bardzo precyzyjny i szybki sposób wykonać wszczep implantu. Cały proces trwa około 20-30 minut.

Leczenie implantologiczne w klinice Awodent składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się je od kompleksowej diagnostyki radiologicznej, która pozwala ocenić stan tkanki kostnej w miejscu planowanego wszczepu implantu. Jeśli jest ona niedostateczna, wskazana jest próba odbudowy tkanki kostnej, tak aby nadawała się do wszczepienia implantu. Jeśli tkanka kostna jest odpowiedniej jakości, lekarz dentysta przechodzi do pierwszego etapu leczenia implantologicznego. Wszczepienie implantu jest przeprowadzane całkowicie bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Proces zarastania implantu kością w zależności od indywidualnych predyspozycji trwa zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Kolejnym etapem leczenia implantologicznego jest umieszczenie na implancie łącznika, a następnie – uzupełnienia protetycznego. Całość leczenia implantologicznego od konsultacji do ostatecznego efektu trwa zazwyczaj kilka miesięcy do pół roku.

Wszczepienie implantu jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Przy zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe.  W czasie zabiegu mogą pojawić się odczucia wibracji lub rozpierania związane z umieszczaniem implantu.

Leczenie implantologiczne pozwala odzyskać utracony uśmiech oraz zdrowie. Profesjonalne implanty zębowe dają doskonałe efekty estetyczne – w idealny sposób zastępują utracony ząb, są nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Uzupełnienie implantologiczne jest rozwiązaniem długotrwałym, poprawiającym wygląd oraz jakość życia. Dzięki implantom nie musimy już korzystać z klasycznej protetyki, która zdecydowanie obniżała komfort życia. Braki zębów oprócz odbierania nam urody skutkują kłopotami z odgryzaniem i żuciem pokarmów, a to może wpływać na funkcjonowanie całego organizmu, m.in. układu pokarmowego. Dzięki implantom możemy trwale uzupełnić braki zębowe i cieszyć się zdrowym uśmiechem przez wszystkie lata naszego życia.

Statystycznie tylko ok. 4%, implantów nie zrasta się z kością. Zdarza się to bardzo rzadko. Powodem może być zły stan kości lub infekcja. Zazwyczaj w ciągu kilku miesięcy implant całkowicie zrasta się z kością i jest traktowany przez organizm jako integralna część organizmu. Tytan z którego jest wykonany implant nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych.

Szacuje się, że wszczepiony w kość tytanowy implant jest w stanie zastępować korzeń zęba nawet przez około 50 lat, nie wchodząc w żadne reakcje chemiczne ze składnikami żywności czy produktów do higieny jamy ustnej.