Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna jest grupą zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu zębów. 

Stomatologia estetyczna – co to jest?

Stomatologia estetyczna jest grupą zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu zębów. Dzięki nowoczesnym technologiom, specjalnym materiałom oraz doświadczeniu lekarzy specjalizujących się w stomatologii estetycznej w naszej klinice, pacjenci mają możliwość wykonania zabiegów, które znacząco poprawią wygląd zębów. Zmiany mogą dotyczyć zarówno koloru zębów, jak również ich kształtu. Najważniejsze w stomatologii estetycznej jest znalezienie odpowiedzi na oczekiwania pacjenta, żeby był w pełni zadowolony ze swojego uśmiechu.

Wskazania

Bolesność

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są bezbolesne.

Czas trwania

W zależności od zastosowanej metody oraz zabiegu.

Powtarzalność

W zależności od zaleceń stomatologa.

Rekonwalescencja

Brak konieczności rekonwalescencji.

Efekty

„Czasami, mimo odpowiedniej higieny i leczenia zębów, wygląd uśmiechu nie jest dla pacjenta zadowalający. W takiej sytuacji warto skorzystać z zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Czasami nawet niewielka ingerencja w wygląd zębów może znacząco poprawić estetykę uśmiechu oraz naszą samoocenę.”

Dr Wojciech Radwański, właściciel kliniki

Metody

  • Skating zębów – jest to zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego, który gromadzi się przede wszystkim w okolicach tzw. szyjek zębowych.

  • Piaskowanie zębów – zabieg również przyczynia się do usunięcia kamienia i osadów nazębnych i stanowi uzupełnienie skalingu. Piaskowanie redukuje także przebarwienia zębów.

  • Licówki – zmiana kształtu uzębienia za pomocą tzw. licówek, które zakładane są na przednią część zębów. Licówki mogą być wykonane z porcelany lub z materiału kompozytowego. Zakłada się je na przednią powierzchnię zębów. Licówki stosuje się zarówno w przypadku trwałych przebarwień zęba, nieestetycznego kształtu, jak i złamań.

Zadzwoń i umów się na wizytę!

Zalecenia przed

  • Brak szczególnych zaleceń.

Zalecenia po

  • W przypadku niektórych zabiegów brak jedzenia oraz picia przez kilka godzin.

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące stomatologii estetycznej

Ceny zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej są zróżnicowane. Wszystko zależy od rodzaju zabiegu, który jest wykonywany. Już  od ok kilkuset złotych jesteśmy w stanie poprawić wygląd naszych zębów. Bardziej złożone zabiegi wymagające zaawansowanych technologii oraz materiałów kosztują od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zdarza się, że niektóre zabiegi nie powinny być wykonywane u osób mających problemy zdrowotne. O wszystkich należy poinformować stomatologa, który oceni, czy pacjent może skorzystać z usług stomatologii estetycznej.

Stomatologia estetyczna jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają zastrzeżenia do swojego uśmiechu. Piękne zęby mogą dodać pewności siebie oraz spowodować, że będziemy się częściej uśmiechali. Żyjemy w czasach w których za pomocą medycyny możemy mieć wpływ na nasze zdrowie oraz wygląd. Piękne zęby oraz uśmiech są ważną częścią naszego ciała oraz pierwszym wrażeniem jakie robimy na innych ludziach.