Ortodoncja

Prowadzimy leczenie ortodontyczne przy użyciu najnowszych, skutecznych i szybkich metod, które są bezpiecznie dla pacjenta.

Ortodoncja – co to jest?

Prowadzimy leczenie ortodontyczne przy użyciu najnowszych, skutecznych i szybkich metod, które są bezpieczne dla pacjenta. Nasz zespół ma pod opieką zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Krzywe zęby nie wyglądają estetycznie. Warto wiedzieć, że to nie tylko kwestia wyglądu, ale także problem medyczny. Dzięki działaniom ortodontycznym poprawiamy wygląd, wymowę, zapewniamy łatwiejsze czyszczenie zębów a także poprawiamy jakość żucia.

Wskazania

Bolesność

• Brak bolesności.
• Możliwy dyskomfort w czasie pierwszych dni po założeniu aparatu.

Czas trwania

• Indywidualny czas noszenia aparatu ortodontycznego jest bardzo zróżnicowany i zależy od wielu czynników.
• Przyjmuje się, że czas leczenia ortodontycznego trwa od 12 do 18 miesięcy.

Powtarzalność

Prawidłowo przeprowadzony proces leczenie ortodontycznego nie wymaga powtarzania.

Rekonwalescencja

Brak konieczności rekonwalescencji.

Efekty

„Zadbane i proste zęby nie tylko gwarantują piękny uśmiech, ale również ułatwiają właściwe dbanie o higienę jamy ustnej a także poprawiają jakość żucia. Jeśli chcemy poprawić swój wygląd poprzez zadbanie o estetykę uśmiechu lub wyleczenie wady zgryzu – aparat ortodontyczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem.”

Dr Wojciech Radwański, właściciel kliniki

Metody

  • Pitts21 opatentowany system zamków dostarczający wyjątkową kontrolę zębów przednich dając w tym samym czasie swobodę ruchu zębów przedtrzonowych. Jest to pierwszy i jedyny system zamków samoligaturujących, który daje wczesną kontrole 3D. Rewolucyjny system używa 30%–40% mniej sił utrzymując znacznie większą skuteczność leczenia oraz zapewniając wysoki komfort pacjenta
  • Iconix – nowoczesne zamki w kolorze białego złota zapewniące trwałość tradycyjnych zamków metalowych w połączeniu z estetyką białego złota, złotymi łukami i ligaturami zapewniają wysoki poziom estetyki. Zamki są uszlachetnione tlenkiem cyrkonu co sprawia, że kolor się nie ściera ani nie łuszczy. Aparat z zamkami Iconix zakłada się w ten sam sposób co aparat tradycyjny. Co więcej jest trwały, nie kruszy się i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów ze strony pacjenta.
  • SAP (Smile Arc Protection) – technika opracowana przez Toma Pitts’a, jest sposobem na uzyskanie efektu naturalnego uśmiechu. Zamki naklejane są wysoko, według specjalnego schematu dzięki czemu uzyskuję się efekt „Hollywood Smile”. Dodatkową korzyścią dla pacjenta jest to, że aparat pozostaje niewidoczny. Jest ukryty wysoko pod wargą górną.
  •  

Zadzwoń i umów się na wizytę!

Zalecenia przed

  • Pierwszym krokiem jest wizyta u stomatologa. Dentysta powinien skontrolować stan uzębienia wypełnić ewentualne ubytki oraz wykonać dokładne oczyszczanie – skaling i piaskowanie.

Zalecenia po

  • Warto myć zęby po każdym posiłku stosując dwie szczoteczki – jedną standardową i drugą, przeznaczoną do mycia trudno dostępnych miejsc.
  • Przestrzenie między-zębowe warto oczyszczać przy wykorzystaniu nici dentystycznej.

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące ortodoncji

Na podjęcie leczenia ortodontycznego nigdy nie jest za późno.O konieczności założenia aparatu na zęby decyduje lekarz ortodonta. Wskazanie do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego może wystąpić zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. W przypadku dzieci, pierwszą wizytę u ortodonty, w celu kontroli, warto odbyć w okolicach 7 roku życia. 

Średnio leczenie aparatem stałym trwa od 12 do 18 miesięcy. Jest to jednak bardzo indywidualna kwestia, zależna od stosowanej metody oraz wady zgryzu.

 

Nosząc aparat stały jesteśmy bardziej narażeni na powstawanie ubytków dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie terminu wizyt kontrolnych u dentysty a także właściwa higiena.

Nosząc aparat stały, jesteśmy bardziej narażeni na powstawanie ubytków, dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie terminu wizyt kontrolnych u dentysty, a także właściwa higiena.

Zakładanie aparatu jest całkowicie bezbolesne. Wymaga jedynie cierpliwości od pacjenta w czasie zakładania poszczególnych elementów.

Nie zaleca się żucia gumy podczas noszenia aparatu.

Powinniśmy wystrzegać się spożywania produktów twardych, ciągnących i oklejających zęby, a także próchnicotwórczych takich jak dosładzane soki owocowe, słodkie napoje gazowane, słodycze itp.