Noworoczne postanowienia dotyczące poprawy stanu zdrowia zębów

Dbanie o swoje zęby i dziąsła nie musi być stresujące lub skomplikowane. Kilka prostych nawyków może zapewnić, że utrzymasz piękny uśmiech przez lata. Oto kilka propozycji noworocznych postanowień, aby skutecznie dbać o zęby i dziąsła:

Codzienne szczotkowanie: Zaleca się, aby myć zęby co najmniej dwa razy dziennie. Jeśli jeszcze tego nie robisz, to możesz ustawić budzik w telefonie, aby przypomnieć sobie o szczotkowaniu rano po śniadaniu i ponownie przed snem.

Nie zapomnij o nitce dentystycznej: Podczas gdy szczotkowanie jest podstawą zdrowego uśmiechu, nie pomijaj znaczenia nitkowania. Wybierz konkretną porę dnia, kiedy będziesz nitkować, np. wieczorem, wraz z nawykiem szczotkowania. 

Rzuć palenie: Rzucenie tego nawyku pomoże Ci uniknąć przebarwień zębów, chorób dziąseł i innych negatywnych skutków używania tytoniu.

Wybieraj wodę zamiast napojów słodzonych: Ważne jest, aby zachować odpowiednie nawodnienie, ale picie słodzonych napojów w ciągu dnia może być jedną z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić dla zdrowia zębów. Za każdym razem, gdy bierzesz łyk, cukier z napoju pokrywa Twoje zęby i tworzy idealne kwaśne środowisko, które sprzyja próchnicy. Spróbuj ograniczyć spożycie napojów słodzonych lub całkowicie je odstaw i wybierz wodę.

Regularne czyszczenie zębów: Każda osoba powinna odwiedzać dentystę co najmniej dwa razy w roku na czyszczenie i kontrolę. Jeśli odkładałeś na później wizytę kontrolną lub leczenie zębów, to najlepiej już w styczniu umów wizytę w naszej klinice Awodent.  

Jeśli szukasz indywidualnych zaleceń, aby poprawić swój uśmiech, to nasz zespół Awodent jest dla Ciebie do dyspozycji. Będziemy chętnie wspierać Twoje postanowienia noworoczne. Zadzwoń, aby umówić się na wizytę w naszej klinice 22 666 18 33