Kiedy powinniśmy przyjść na przegląd stomatologiczny?

Kto i kiedy potrzebuje przeglądu stomatologicznego? W naszej klinice Awodent wiemy, że często bardzo napięty harmonogram naszych codziennych spraw powoduje, że odwlekamy regularne kontrole dentystyczne. Czasami przychodzą do nas pacjenci, którzy byli tak bardzo zajęci pracą, że potrafili przez wiele miesięcy znosić dyskomfort dziąseł i zębów. Środki przeciwbólowe mogą odwlec wizytę w gabinecie, nie należy jednak przekładać jej na zbyt odległy termin. Oto niektóre z sygnałów ostrzegawczych u osób, które powinny dość szybko umówić się na wizytę kontrolną.

Recesja dziąseł

Cofające się dziąsła  czyli tzw. odsłanianie się szyjek zębowych zwykle może zacząć pojawiać się wraz z wiekiem. Ta przypadłość może jednak zdarzyć się  również młodszym osobom, które mają zapalenie przyzębia. Kiedy dziąsła cofają się, korzenie zębów są narażone na działanie powietrza, bakterii, żywności i napojów. To sprawia, że są stają się podatne na ból, utratę zębów, próchnicę i infekcje. Przeprowadzenie kontroli stomatologicznej może zatrzymać i leczyć postępującą recesję dziąseł.

Krwawienie

Mocne krwawienie dziąseł jest zdecydowanie powodem, aby mieć kontrolę stomatologiczną w bardzo szybkim terminie. Zapalenie przyzębia może prowadzić do utraty zębów.

Przesuwające się zęby

Nasze zęby mają zadanie aby służyć nam możliwie jak najdłużej. Dlatego wszelkie poszerzające się luki zębowe powinny być powodem do niepokoju. Może to być oznaką utraty kości lub zapalenia przyzębia. Jeśli podczas gryzienia czujemy dyskomfort oraz zmiany w układzie zgryzu, należy dość pilnie skorzystać w konsultacji dentystycznej.

Suchość w ustach

Suchość w ustach może wskazywać na rozwijającą się chorobę. Podczas kontroli stomatologicznej dentysta może zbadać jamę ustną pacjenta i określić przyczynę suchości. Może on również zaproponować pewne środki, które pozwolą chronić nasze zęby i przywrócić właściwa ilość śliny w naszych ustach.

Ból zębów

Jest to oczywisty powód wizyty w gabinecie stomatologicznym. Nagły lub powtarzający się ból zęba nie powinien być odkładany. Ropień, usunięte wypełnienie, ubytek i uszkodzone zęby mogą powodować dużą wrażliwość i ból. Dentysta może wskazać prawdziwą przyczynę bólu zębów, a następnie przeprowadzić leczenie i spowodować uśmierzenie bólu.

Urazy zębów

Urazy zwykle powodują przemieszczenie, pęknięcie lub złamanie zębów. Może to również skutkować krwawieniem z dziąseł. Urazy takie jak te powinny być objęte właściwą opieką stomatologiczną. Natychmiastowy przegląd stomatologiczny może określić, jakie zabiegi chirurgiczne lub naprawcze powinny nastąpić.